Wkładka do negatywu 10 na 15 cm

The Symbol : wkladka

Wkładki negatywowe do kaset wielkoformatowych w formacie 10x15cm umożliwiające użycie negatywów arkuszowych w kasetach przeznaczonych do pracy z negatywem szklanym.

35.00
opak
Reviews
Shipping within 24 hours
Shipping price 0
Personal pickup 0
The Availability Of Duża dostępność
The Weight Of The 0.1 kg

Phone: 48793015354

Leave your phone

Wkładka negatywowa dla formatu 10x15cm pozwalająca na użycie negatywów arkuszowych w kasetach starego typu, przeznaczonych do pracy z płytami szklanymi.

Przez większą część historii w fotografii wielkoformatowej dominowały negatywy szklane, nie popularne dziś filmy arkuszowe. Dlatego też starsze typy aparatów wyposażane były w kasety o konstrukcji umożliwiającej zastosowanie takiego właśnie materiału, a jednocześnie nie dostosowane do pracy z cienkim i giętkim negatywem na podłożu elastycznym. Z czasem na rynku zaczęły co prawda dominować negatywy arkuszowe, niemniej jednak klisze szklane nadal były produkowane i cieszyły się dużą popularnością, dlatego też, zamiast zmienić konstrukcję kaset, producenci zaczęli wyposażać je w specjalne wkładki metalowe umożliwiające użycie nowoczesnego negatywu w kasecie przeznaczonej do pracy z kliszami szklanymi. Niestety, wkładki takie ulegają zużyciu czy uszkodzeniu o wiele łatwiej i szybciej niż same kasety, dlatego też wielu z nas dysponuje dziś aparatami i kasetami, lecz ma problem w nabyciu samych wkładek. To właśnie z myślą o tych użytkownikach przygotowaliśmy naszą ofertę.

There is currently no comments or ratings for this product.