Fotografia wielkoformatowa

The Symbol : wielk1
No goods
1390.00
Enter your email
Reviews
Shipping within 24 hours
Shipping price 0
Personal pickup 0
The Availability Of Brak towaru
The Weight Of The 0.15 kg
Leave your phone

Odkryj możliwości jednego z najwspanialszych narzędzi w historii fotografii; kamery wielkoformatowej. Naucz się obsługiwać różne typy kamer i poznaj zaawansowane metody pracy takie, jak choćby korekcja perspektywy już w chwili wykonania zdjęcia. Dowiedz się, jakie są dostępne materiały i jakie są ich możliwości, naucz się tworzyć zarówno zdjęcia metodą negatywową, jak i tworzyć unikatowe pozytywy powstałe w kamerze na zwykłym papierze fotograficznym, bez udziału negatywu. Odkryj tajemnice aparatu kluczowego dla technik historycznych takich jak mokry kolodion czy negatywy szklane, aparatu po dziś dzień wykorzystywanego w najlepszych studiach komercyjnych.

Kamera wielkoformatowa od ponad stu lat stanowi narzędzie pracy wybitnych fotografików. To z jej pomocą powstały wszystkie zdjęcia wieku 19tego i znakomita większość arcydzieł wieku dwudziestego. Nawet dziś, w dobie fotografii cyfrowej, pozwala na uzyskanie jakości niemożliwej do osiągnięcia żadną inną metodą i jest stosowana, choć zazwyczaj z przystawką cyfrową, w studiach reklamowych czy pracowniach wybitnych fotografików takich, jak choćby Paolo Rovesi. O zaletach fotografii wielkoformatowej w wydaniu analogowym przekonane są z resztą również instytucje takie, jak rząd amerykański, który ostatnio umiejętność pracy z kamerą wielkoformatową uczynił warunkiem koniecznym dla fotografa uwieczniającego za 100000 USD rocznie amerykańskie parki narodowe.

Niestety, dla wielu osób fotografia wielkoformatowa zdaje się być czymś trudnym, niezrozumiałym, skomplikowanym bądź wręcz niemożliwym do opanowania, choć z drugiej strony ciekawym, pociągającym. Z jednej strony kusi, ciągnie, zaurocza, z drugiej leciutko przeraża; wielkością kamery, brakiem jakiejkolwiek elektroniki, koniecznością samodzielnego wywołania negatywu, którego częstokroć nie można nawet włożyć do koreksu czy kosztami wreszcie, kosztami, które wyobraźnia rozdmuchuje do monstrualnych rozmiarów, niewiele mających wspólnego z rzeczywistością.

Brak umiejętności pracy z kamerą wielkoformatową stanowi też niejednokrotnie barierę, która powstrzymuje nas przed sięgnięciem po najciekawsze, najpiękniejsze techniki fotograficzne takie, jak na przykład mokry kolodion, przed realizacją projektów, które of dawna ‚siedzą nam w głowach'.

Z myślą o wszystkich osobach, które pragną kamerę wielkoformatową opanować, odczarować, poznać tajniki pracy z nią przygotowaliśmy nasz najnowszy, trzydniowy warsztat. Warsztat ten pozwoli na przełamanie wszelkich barier i obaw, poznanie nie tylko podstaw, ale i zaawansowanych metod pracy z kamerą wielkoformatową, a to wszystko w atmosferze pracy, praktyki, w pracowniach Trójmiejskiej Szkoły Fotografii w Gdyni, pod kierunkiem jej wykładowców i przy współpracy doświadczonych modelek.

Warsztat to przede wszystkim ćwiczenia, praktyka. Pracując w niewielkiej grupie zapoznamy się z różnymi typami kamer wielkoformatowych, nauczymy się je obsługiwać i korzystać z ich wszystkich możliwości. Wykonamy także zdjęcia architektury, krajobrazu, portretu, mody i martwej natury, zarówno w studio, jak i w plenerze oraz nauczymy się samodzielnie wywoływać wykonane zdjęcia i wykonywać z nich odbitki. Nauczymy się także tworzyć unikatowe pozytywy na papierze fotograficznym wywołanym metodą odwracalną.

Program warsztatu obejmuje 24 godziny zajęć, wśród których znajdą się dwie sesje prowadzone z udziałem modelek/modeli, sesja poświęcona fotografii krajobrazu i architektury, oraz ćwiczenia w studyjnej fotografii martwych natur i makrofotografii. Nie zabraknie także czasu by poznać podstawy wywoływania negatywów wielkoformatowych oraz wykonywania z nich odbitek srebrowych czy prostych odbitek historycznych.

Do dyspozycji uczestników warsztatu oddajemy

  • 4 kamery wielkoformatowe
  • w pełni wyposażoną ciemnię fotograficzną
  • w pełni wyposażone studio fotograficzne
  • wielkoformatowe materiały fotograficzne negatywowe i pozytywowe
  • odczynniki niezbędne do wywołania negatywów i pozytywów

Wszyscy uczestnicy warsztatu otrzymają szczegółowe konspekty i opuszczą warsztat z teczką zawierającą własnoręcznie wykonane fotografie.

Termin: 24-26 wrzesień 2021

Miejsce: Trójmiejska Szkoła Fotografii, ul. Świętojańskiej 100/6, Gdynia

Prowadzący: Radosław Brzozowski

MUA i stylizacja: Małgorzata Bardoń

There is currently no comments or ratings for this product.