Album- Wesele kaszubskie wg I. Gulgowskiego

The Symbol : 001

Wesele kaszubskie wg. I. Gulgowskiego" to niezwykła podróż w czasie, wyprawa w czasy dawno minione. To fotograficzna opowieść o dawnych zwyczajach kaszubskich, opisanych ponad sto lat temu przez Izydora Gulgowskiego, ponownie przywołanych do życia przez autora zdjęć, Radosława Brzozowskiego

89.00
opak
Reviews
Shipping within 24 hours
Shipping price 0
Personal pickup 0
The Availability Of Duża dostępność
The Weight Of The 1 kg

Phone: 48793015354

Leave your phone

Z najwyższa przyjemnością przedstawiamy pierwszy w Polsce album fotografii wykonanych całkowicie w technice ambrotypii, opatrzony wstępem autorstwa Krzysztofa Jureckiego.

"Wesele kaszubskie wg. I. Gulgowskiego" to niezwykła podróż w czasie, wyprawa w czasy  dawno minione. To fotograficzna opowieść o dawnych zwyczajach kaszubskich, opisanych ponad sto lat temu przez Izydora Gulgowskiego, ponownie przywołanych do życia przez autora zdjęć, Radosława Brzozowskiego i wspaniały Zespół z Muzeum: Kaszubski Park Etnograficzny im. Teodory i Izydora Gulgowskich we Wdzydzach Kiszewskich, opowieść unikalna, opowiedziana tak, jak ukazana mogłaby być stworzoną sto pięćdziesiąt lat temu; na szklanej płycie.

"Wesele kaszubskie wg Izydora Gulgowskiego" to miesiące przygotowań,  szukania tekstów źródłowych, czytania, rozmowy z etnografami, tygodnie szycia strojów, kręcenia kwiatów z bibuły, lata praktyki w ciemni kolodionowej, a to wszystko zostało zwieńczone trzema dniami ciężkiej pracy fotografa i jego zespołu.

W czasie trzech dni udało się odtworzyć i "udokumentować" prawdziwe kaszubskie wesele,  takie które mogłoby się odbyć w połowie XIX wieku. Wesele razem z tradycyjnymi przygotowaniami: ubijaniem świń, kur, z zaręczynami, zaślubinami i, przede wszystkim, huczną wiejską zabawą. Przez trzy dni opowiedzieliśmy historię Młodej Pary  od poznania aż do zaślubin tak, jak to było w 150 lat temu.

Zdjęcia: Radosław Brzozowski

Tekst na motywach „O nieznanym ludzie w Niemczech": Radosław Brzozowski

Wstęp: Krzysztof Jurecki

Język: polski i angielski

Ilość stron: 144

Zapraszamy też do obejrzenia krótkiego filmu dokumentalnego ukazującego w jaki sposób powstały zawarte w albumie zdjęcia: https://www.youtube.com/watch?v=c889h84JoSA

Szerokość (mm) 210
Wysokość (mm) 297
Głębokość (mm) 15
There is currently no comments or ratings for this product.