Album- Wesele kaszubskie wg I. Gulgowskiego

The Symbol : 001

Wesele kaszubskie wg. I. Gulgowskiego" to niezwykła podróż w czasie, wyprawa w czasy dawno minione. To fotograficzna opowieść o dawnych zwyczajach kaszubskich, opisanych ponad sto lat temu przez Izydora Gulgowskiego, ponownie przywołanych do życia przez autora zdjęć, Radosława Brzozowskiego

89.00
opak
Reviews
Shipping within 24 hours
Shipping price The Lack Of
The Availability Of Duża dostępność
The Weight Of The 1 kg

Phone: 48793015354

Leave your phone

Z najwyższa przyjemnością przedstawiamy pierwszy w Polsce album fotografii wykonanych całkowicie w technice ambrotypii, opatrzony wstępem autorstwa Krzysztofa Jureckiego.

"Wesele kaszubskie wg. I. Gulgowskiego" to niezwykła podróż w czasie, wyprawa w czasy  dawno minione. To fotograficzna opowieść o dawnych zwyczajach kaszubskich, opisanych ponad sto lat temu przez Izydora Gulgowskiego, ponownie przywołanych do życia przez autora zdjęć, Radosława Brzozowskiego i wspaniały Zespół z Muzeum: Kaszubski Park Etnograficzny im. Teodory i Izydora Gulgowskich we Wdzydzach Kiszewskich, opowieść unikalna, opowiedziana tak, jak ukazana mogłaby być stworzoną sto pięćdziesiąt lat temu; na szklanej płycie.

"Wesele kaszubskie wg Izydora Gulgowskiego" to miesiące przygotowań,  szukania tekstów źródłowych, czytania, rozmowy z etnografami, tygodnie szycia strojów, kręcenia kwiatów z bibuły, lata praktyki w ciemni kolodionowej, a to wszystko zostało zwieńczone trzema dniami ciężkiej pracy fotografa i jego zespołu.

W czasie trzech dni udało się odtworzyć i "udokumentować" prawdziwe kaszubskie wesele,  takie które mogłoby się odbyć w połowie XIX wieku. Wesele razem z tradycyjnymi przygotowaniami: ubijaniem świń, kur, z zaręczynami, zaślubinami i, przede wszystkim, huczną wiejską zabawą. Przez trzy dni opowiedzieliśmy historię Młodej Pary  od poznania aż do zaślubin tak, jak to było w 150 lat temu.

Zdjęcia: Radosław Brzozowski

Tekst na motywach „O nieznanym ludzie w Niemczech": Radosław Brzozowski

Wstęp: Krzysztof Jurecki

Język: polski i angielski

Ilość stron: 144

Zapraszamy też do obejrzenia krótkiego filmu dokumentalnego ukazującego w jaki sposób powstały zawarte w albumie zdjęcia: https://www.youtube.com/watch?v=c889h84JoSA

Szerokość (mm) 210
Wysokość (mm) 297
Głębokość (mm) 15
There is currently no comments or ratings for this product.