Developing your own black and white film

The Symbol : 12346
No goods
120.00
Enter your email
Reviews
Shipping within 24 hours
Shipping price The Lack Of
The Availability Of Brak towaru
Leave your phone

Dla pasjonatów fotografii analogowej moment, gdy uczą się samodzielnie wywoływać negatywy to moment przełomowy, milowy krok w stronę twórczej samodzielności. Własnoręczne wywołanie negatywów to nie tylko ogromna satysfakcja i znaczna oszczędność finansowa, ale przede wszystkim wejście na wyższy poziom kontroli nad wykonywanymi zdjęciami.

Od tej chwili to sami odpowiadamy za wszystkie błędy i to naszym sukcesem jest każde udane zdjęcie. Co więcej, zyskujemy możliwość dostosowywania używanych negatywów do naszych potrzeb (choćby przez ich forsowanie) i korygowania drobnych błędów ekspozycji. Ale przede wszystkim, już nigdy nie będziemy zależni od laboratorium, nie będziemy denerwować się, że ktoś zniszczył nasze znakomite zdjęcia i zastanawiać się, czy ich niedoskonałość to wynik naszego błędu, czy jednak błędu laboratorium.

Zdobycie umiejętności samodzielnego wywoływania negatywów czarno-białych jest szczególnie atrakcyjne, ponieważ nie tylko jest ono dość łatwe, ale także nie wymaga skomplikowanego sprzętu czy kosztownych odczynników i może bez większych trudności być wykonane w warunkach domowych oszczędzając jednocześnie zbędnych wydatków i dostarczając przedniej zabawy.

Zapraszam wszystkich pasjonatów, którzy chcieliby wykonać ten krok już teraz do udziału w czterogodzinnym warsztacie online, w czasie którego zdobędziecie wszystkie umiejętności niezbędne do rozpoczęcia samodzielnego wywoływania czarno-białych negatywów. W czasie warsztatu:

  • poznacie podstawowe odczynniki wykorzystywane w czasie wywoływania negatywów czarno-białych,
  • nauczycie się korzystać z koreksu,
  • poznacie prawidłowy przebieg samodzielnego wywołania negatywu czarno-białego,
  • nauczycie się unikać typowych błędów popełnianych w czasie obróbki negatywów,
  • poznacie ze szczegółami cały proces wywołania negatywu - od momentu wyjęcia go z aparatu, przez zakładanie filmu do koreksu i wszystkie etapy obróbki, aż po wypłukany i wysuszony negatyw.

Warsztat prowadzony będzie w formie video konferencji, co pozwoli na swobodne zadawanie pytań i wymianę doświadczeń. Nie zabraknie także czasu na swobodne rozmowy o fotografii, porady dotyczące urządzenia ciemni w warunkach domowych czy dobór podstawowego wyposażenia.

Prowadzący: Radosław Brzozowski, autor podręcznika „Ciemnia analogowa - Przewodnik praktyczny"

Czas trwania warsztatu: 4 godziny

Cena: 80zł

Najbliższy warsztat: 5 maja 2021, godzina 17.00

Link do warsztatu przesyłamy Państwu dzień przed

There is currently no comments or ratings for this product.