Cyjanotypia na nietypowych powierzchniach

The Symbol : 12356
No goods
120.00
Enter your email
Reviews
Shipping within 24 hours
Shipping price 0
Personal pickup 0
The Availability Of Brak towaru
Leave your phone

Cyjanotypia to jeden z najbardziej wszechstronnych procesów fotograficznych, pozwalających fotografowi nie tylko na spory stopień kreatywności w sposobie przygotowania materiałów światłoczułych i przygotowania powierzchni, na których powstaną zdjęcia, ale również na ich wykonanie na bardzo nietypowych podłożach, takich jak szkło czy metal.

W czasie czterogodzinnego warsztatu wszyscy uczestnicy zdobędą wiedzę i umiejętności pozwalające na rozpoczęcie samodzielnego tworzenia fotografii na szerokim wachlarzu powierzchni, od metalu przez tkaniny po szkło. W czasie prowadzonego w trybie telekonferencji warsztatu uczestnicy nauczą się wykonywać cyjanotypie na:

  • Metalu
  • Szkle
  • Tkaninach
  • Drewnie

Poznane rozwiązania można będzie bez problemu wykorzystać do pracy na podłożach pokrewnych, takich jak na przykład szkliwiona porcelana, czy niektóre tworzywa sztuczne.

W czasie warsztatu nauczymy się:

  • modyfikować roztwór cyjanotypii tak, by móc rozkładać go na nietypowych podłożach,
  • przygotowywać poszczególne podłoża do pracy,
  • uczulać szkło, metal, drewno i tkaniny,
  • naświetlać zdjęcia na materiałach o nietypowych kształtach takich, jak na przykład powierzchnie wypukłe,
  • wykonywać proste transfery obrazu,
  • naświetlać zdjęcia na powyższych materiałach oraz obrabiać powstałe na nich zdjęcia.

Warsztat prowadzony jest w trybie prezentacji, natomiast wybrany do jego prowadzenia tryb telekonferencji sprawia, że nie będzie to jedynie jednostronny wykład i prezentacja. Uczestnicy mogą na każdym etapie zadawać pytania, komentować wyjaśnienia prowadzącego, dzielić się spostrzeżeniami czy wymieniać uwagi co sprawia, że sam warsztat będzie doświadczeniem maksymalnie zbliżonym do wspólnej pracy w ciemni, bez konieczności osobistego przyjeżdżania do Gdyni.

Nie zabraknie także czasu na rozmowę, wymianę doświadczeń czy porady dotyczące organizacji pracowni (również tej domowej) czy rozmowę o fotografiach słuchaczy.

W rezultacie czterogodzinny warsztat nie tylko pozwoli na opanowanie bardziej zaawansowanych metod pracy z wykorzystaniem cyjanotypii, pozwalających na jej wykorzystanie na powierzchniach nietypowych, ale również stanowić będzie znakomite pole wymiany doświadczeń i okazję do poznania kolejnych pasjonatów. Swobodną rozmowę ułatwi ograniczona ilość osób, które mogą wziąć udział w warsztacie.

Warsztat przeznaczony jest dla osób, które opanowały już podstawy pracy z techniką cyjanotypii.

Prowadzący: Radosław Brzozowski, autor podręcznika „Cyjanotypia - Przewodnik praktyczny".

Czas trwania: 4 godziny

Najbliższy warsztat: 29. czerwca 2021, godzina 17.00

link do warsztatu wysyłamy dzień przed

Cena: 80 zł

Cena promocyjna: 50zł (promocja obowiązuje do zakończenia stanu epidemii).

There is currently no comments or ratings for this product.